Krajowy System Informacji Dronowej uruchomiony !

4 kwietnia oficjalnie został uruchomiony Krajowy System Informacji Dronowej (KSID), wspierający użytkowników w realizacji licznych spraw związanych z BSP. Od dziś to właśnie w tym portalu można będzie realizować sprawy związane z rejestracją operatorów i pilotów, z uzyskiwaniem uprawnień do lotów oraz pozyskiwać podstawową wiedzę w zakresie zasad związanych z realizacją lotów BSP. Wszyscy użytkownicy dronów otrzymali możliwość cyfrowego zarządzania swoimi danymi, a także szczegółowymi informacjami w zakresie wykorzystywanych BSP.

Kolejnym oferowanym udogodnieniem serwisu jest możliwość w pilnych sprawach komunikowania się w sposób cyfrowy z pracownikami Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC). Jest to dostępne dzięki wdrożonemu przez nas – niewidocznemu dla użytkownika – serwisowi administracyjnemu „e-Drony ULC”, będącemu nowoczesnym rozwiązaniem dla ULC, niezbędnym do obsługi w sposób elektroniczny administracyjnych procesów użytkowników dronowych.

Równocześnie należy mieć na uwadze, że portal www.drony.ulc.gov.pl został wyłączony – pozostanie jedynie w trybie „do odczytu”. Nowe rejestracje i zmiany danych odbywają się już tylko w KSID.

A na koniec ostatnia istotna informacja: jeszcze w tym kwartale portal KSID zostanie wzbogacony o liczne nowe funkcjonalności wytworzone w ramach projektu „Usługi cyfrowe dla BSP”.

Sprawdź:

https://drony.gov.pl/

Call Now Button